Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “misyon” yahut “iş” medlulına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet anlayışlerinde kullanılırdı.

Midi Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek derunin kullanılmaya başlangıçlandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli anlayışlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişdüzgün tarif etmek derunin kullanılmaya başlangıçlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoğu kez hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda kâin kişgelecek yahut kurumları tarif etmek derunin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişdüzgün tarif etmek derunin kullanılmaya başlangıçlamıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sekertuketimi.name.tr/ https://avm.name.tr/ https://kasadorseimalati.name.tr/ http://dropshipping.name.tr/ https://sadirvan.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma